Sprawozdanie z konkursu o indeks Politechniki Warszawskiej

W dniu 15 marca 2017 roku, uczeń klasy trzeciej Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych, Adam Kaszuba, wziął udział w finale I Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, zorganizowanego przez Zakład Technologii Poligraficznych, na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Po pierwszym etapie konkursu, który polegał na rozwiązaniu testu online, Adam Kaszuba zakwalifikował się do ścisłego finału, który odbył się na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w Warszawie. Do tej części konkursu zakwalifikowało się 40 osób z 14 szkół z całej Polski.

Po przyjeździe na Politechnikę Warszawską, zaproszono nas na poczęstunek. Adam Kaszuba, wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Drapsą, miał okazję poznać rywali, a po konkursie, wspólnie z nimi zwiedzić Wydział Inżynierii Produkcji, zobaczyć jakim sprzętem szkoła dysponuje i jak prowadzone są zajęcia. Była to również okazja do rozmowy z samymi studentami, którzy opowiadali o swoich ulubionych zajęciach i wykładowcach.

Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczął się finał konkursu. Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie zadań. Wśród 15 laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły, Adam Kaszuba, który w drodze po indeks Politechniki Warszawskiej musiał pokonać około 800 przeciwników w pierwszym etapie i 40 w samym finale. Dodatkowo laureaci dostali torby gadżetów ufundowanych przez sponsorów. Po emocjach związanych z odczytaniem wyników wszyscy zostaliśmy zaproszeni na uroczysty obiad, przy którym mogliśmy wymienić się wrażeniami ze studentami i wykładowcami Politechniki Warszawskiej. Po obiedzie, szczęśliwi i dumni udaliśmy się w drogę powrotną do Katowic.

Opracowała: Małgorzata Drapsa

Zdjęcia z Konkursu Poligraficznego