W dniach 16-17 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w dwóch najpopularniejsze tytułach e-sportowych – League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive. Nasi uczniowie wzięli udział w obydwóch częściach turnieju.

W skład drużyny ZSPM.CS wchodzili: Patryk „ADDES” Kotremba, Mateusz „orl1k” Orlik, Dawid „zyczen” Życzyński, Mateusz „zeganno” Michalak i Wojciech „tAbi0” Kwiecień. Natomiast drużynę ZSPM.LOL reprezentowali: Dawid „ClonÉ” Laskowski, Paweł „POL POSKI” Pawłowski, Patryk „OverHigh” Kusiorowski oraz Szymon „TnTSIMON” Bryła.

Kwalifikacje online przebiegły dla nas bezproblemowo. Obydwie ekipy wygrały wszytkie mecze, dzięki czemu zakwalifikowały się do rozgrywek offline, które odbywały się już na terenie szkoły.

Pierwszego dnia zawodów reprezentacji CS:GO przypadło się zmierzyć z ZSTiO w Bytomiu. Mecz skończył się bardzo szybko, nasi uczniowie bezproblemowo pokonali rywali kończąc mecz wynikiem 16:0. Reprezentacja LOLa rozegrała emocjonujący mecz z drużyną Zespołu Szkół Ekonomicznych w Krakowie, wygrywając go po 43 minutowym boju.

Drugiego dnia turnieju ZSPM.CS w spotkaniu ćwierćfinałowym trafił na Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu. Po długim i zaciętym pojedynku, nasza reprezentacja musiała uznać wyższość przeciwników, przegrała ona bowiem 16:11, tym samym odpadając w ¼ turnieju. Następnie ZSPM.LOL w półfinale stawił czoła Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach. W skład gliwickiej drużyny wchodzili zawodnicy znani w skali światowej, którzy mają na swoim koncie bardzo wiele osiągnięć. Nasi gracze gliwickiej ekipie postawili największy opór spośród wszystkich drużyn na tym turnieju, pomimo tego przegrali ten mecz po 28-minutowej rozgrywce i tym samym stracili szansę na walkę o pierwsze miejsce. W meczu o trzecie miejsce czekała na nich drużyna Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych z Żywca. W tym meczu nasi reprezentanci zdominowali swoich przeciwników oddając zaledwie 2 zabójstwa drużynie przeciwnej i kończąc spotkanie po 24 minutach zajmując tym samym trzecie miejsce.

Podsumowując ekipa ZSPM.CS odpadła w ¼ finału. Warto jednak dodać, że przegrali oni ze srebrnymi medalistami turnieju. Za to ZSPM.LOL mimo trudniejszej strony drabinki zajął trzecie miejsce w całym turnieju.

Dziękujemy naszym chłopakom, którzy nas reprezentowali oraz oczywiście wszystkim kibicom, tym którzy trzymali za nas kciuki przed ekranami swoich monitorów, jak i tym, którzy wspierali nas na miejscu. W jakimś stopniu sukces naszej drużyny zawdzięczamy właśnie kibicom!

Poniżej kilka zdjęć z turnieju.